Giới thiệu chức năng Camera HIKVISION HD-TVI 2.0MP DS-2CE12DF3T-FS
Thông số kỹ thuật của Camera HIKVISION HD-TVI 2.0MP DS-2CE12DR3T-FS
| Image Sensor | 2 MP CMOS image sensor |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps |
| NTSC: 1080p@30fps | |
| Resolution | 1920 (H) x 1080 (V) |
| Min. illumination | 0.0005Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s | |
| Shutter Time | NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Lens | 2.8 mm, 3.6 mm fixed lens |
| Horizontal Field of View | 103° (2.8 mm), 82.2° (3.6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotation: 0° to 360° |
| Synchronization | Internal synchronization |
| WDR (Wide Dynamic Range) | DWDR |
| Menu | |
| Image Mode | STD/HIGH-SAT |
| AGC | Support |
| Day/Night Mode | Smart/color/BW(Black and White) |
| Backlight Compensation | Support |
| DWDR | Support |
| Language | English |
| Functions | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror |
| Interface | |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Switch Button | TVI/AHD/CVI/CVBS |
| General | |
| Power Supply | 12VDC±15% |
| Power Consumption | Max. 4 W |
| Ingress Protection | IP66 |
| Material | Plastic |
| IR Range | Up to 40 m |
| Dimensions | Ø 60.5 mm x 146.1 mm |